SXT Light Eco

95 %

Popis produktu

Parametre produktu

Výkon
350 W
Nosnosť
125 kg
Max. rýchlosť
27 km/h
Dojazd
30 km
Hmotnosť
10.7 kg
Farba
antracitové
Skladacie
áno

Recenzie

  • , zakúpené v SXT.sk

    Odporúča produkt

    100 %

    Super kolobežka, splna všetky očakávania.

Parametre produktu

Výkon
350 W
Nosnosť
125 kg
Max. rýchlosť
27 km/h
Dojazd
30 km
Hmotnosť
10.7 kg
Farba
antracitové
Skladacie
áno

Popis produktu

Nová éra elektromobility v meste je tu! Vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a komponentov, elektrická kolobežka SXT Light Eco disponuje mnohými presvedčivými argumentmi je so svojimi 10.8 kg momentálne druhou najľahšou kolobežkou na svete! Váha 10,8 kg vrátane batérie je pri tejto technickej výbave takmer neprekonateľná. Len použitím vysoko kvalitných odľahčených materiálov 6061 T6 Aluminium, je možné zvládnuť spoľahlivo aj tie najťažšie podmienky. Súčasne dokážete tento model na základe svojej super kompaktnej konštrukcie s rozmermi 94.5 x 30 x 13.5 cm v zloženom stave so sebou vziať a uložiť všade, napr. v kufri auta, v autobuse, atd. 

Kolobežka SXT Light Eco je poháňaná na prednom kolese bezkartáčovým motorom s maximálnym výkonom 350 W, ktorého spotreba 7,5 Wh/km predstavuje prevádzkové náklady 1,50 EUR pri najazdených 100 km. Kolobežka SXT Light Eco je prvým modelom zo svojej rady, ktorý je vybavený KERS technológiou (systém rekuperácie kinetickej energie) používanou napríklad vo Formule 1. Elektromagnetická brzda na prednej osi umožní úsporu energie a tým vlastne zvyšuje dojazd o 60%. Duálny brzdový systém umožňuje ovládať rukou elektromagnetickú brzdu, ktorá zároveň aktivuje KERS systém na prednej osi a súčasne možno ovládať nohou brzdu na zadnej osi. Elektromagnetická brzda pracuje bez stáleho mechanického trenia a nepodlieha tým žiadnemu opotrebeniu. 

Patentovaná riadiaca jednotka UBHI združuje všetky elementy ovládania ako plyn, brzda, svetlo a svetelný senzor, klaksón, LCD displej a tempomat. Vstavané LED svetlo disponuje 6 vysoko výkonnými LED žiarovkami, ktoré osvetľujú aj LCD displej prostredníctvom senzora jasnosti, resp. sa automaticky vypnú. Na LCD displeji sú zobrazované hodnoty ako počet najazdených km za deň, celkový počet km, rýchlosť, stav nabitia batérie, vonkajšia teplota. Pre prípad včasného varovania ostatných účastníkov premávky disponuje UBHI systém aj tzv. Piezo klaksónom, ktorý po stlačení tlačidla zazvoní. Elektrická kolobežka disponuje dutými kolesami. Vylučuje sa tým možnosť poškodenia kolies alebo defektu a zároveň ponúka ten istý efekt ako pri vzduchových pneumatikách. 

Kolobežka SXT Light Eco je vybavená tlmičmi na prednej aj zadnej osi, aby zapezbečila optimálny komfort jazdy. Počas jazdy je možné aktivovať si tempomat, ktorý urdží požadovanú rýchlosť bez toho aby ste museli ďalej ovládať akcelerátor. Kolobežka je vybavená funkciu Kick-Start, ktorá zabráni neplánovanému pohybu alebo jazde kolobežky. Pre naštartovanie je nutné kolobežku uviesť do pohybu nohou a súčasne tlačiť páčku akcelerátora, aby sa aktivoval pohyb motora. Táto funkcia môže byť v prípade potreby cez riadiacu jednotku UBHI deaktivovaná. 

Rýchlosť je možné nastaviť. Možné sú stupne s obmedzením na 12, 20, 25 km/h. Rýchlostný limit je možné cez riadiacu jednotku jednoducho aktivovať alebo deaktivovať. Ak chcete kolobežku zaparkovať, nemusíte pri tom používať bočný stojan ako pri väčšine iných modelov, ale stačí ho zložiť na akomkoľvek plochom mieste a to všetko v priebehu pár sekúnd. Rovnako rýchle je možné ju pripraviť znovu k jazde. 

Výhody "SXT light Eco" oproti "SXT light plus"  

Nevýhody "SXT light Eco" oproti "SXT light plus"

  • cena
  • váha

 

  • slabšia do kopca
  • nižší výkon/rýchlosť
  • kratší dojazd
  • nemá zadné a bzdové svetlo
  • trochu dlhšie nabíjanie

             

Technické údaje:

Váha (s batériou)   10,7 kg

Typ batérie  

Li-Po (Lithiumpolymer) 24V 156Wh (6,5 Ah)

Čas nabíjania   3 - 3,5 h (s 2A nabíjačkou v balení) / prípadne 1,5 - 2 h s 4A nabíjačkou

Prevádzkové náklady na 100 km   neuveriteľných 1,20 EUR

Maximálna rýchlosť   27 km/h (možno obmedziť na 12km/h, 20 km/h and 25 km/h)

KERS technológia resp. rekuperácia  

Áno(Kinectic Energy Recovering System - známe z Formula 1)

Ovládanie  

UBHI - UNIBLOCK HUMAN INTERFACE (patentované)

Tempomat  

Áno

Kick-Start funkcia resp. odraz z miesta  

Áno

Výkon   350 W

Stúpanie   15°

Motor   bezkartáčový DC hub motor

Dojazd   do 30 km (pri stálej rýchlosti 20 km/h  a 70 kg váhe jazdca)

Nosnosť   125 kg

Konštrukcia   6061 T6 Aluminium

Osvetlenie   predné výkonné LED svetlo, senzor jasu

Brzdové svetlo  

Nie

Prenos sily   bezkartáčový motor

Odpruženie   vpredu aj vzadu

Brzdy   duálny brzdový (elektro-magnetická vpredu, nožná vzadu)

Dĺžka, šírka, výška (zložená)   94,5 cm x 30 cm x 13,5 cm

Dĺžka, šírka, výška(nezložená)   94 cm x 13,5 cm x 116 cm

Kolesá   duté

EU - homologizácia (schválené pre cesty)  

Nie

Obsah balenia   elektrická kolobežka, nabíjačka, manuál

DÔLEŽITÉ!!! SXT light Eco nie je schávlená pre prevádzku na verejných komunikáciách!

Chýba alebo je nepravdivý niektorý dôležitý parameter? Uvedené informácie sú len orientačné, pred nákupom vo vybranom obchode odporúčame overiť, že predávaný model má kľúčové vlastnosti podľa vašich požiadaviek. Aj keď sa snažíme o maximálnu presnosť informácií, bohužiaľ nemôžeme zaručiť 100% správnosť. Ceny produktov sú vrátane DPH.

Hodnotenia produktu

1zákazník odporúča produkt
0zákazníkov neodporúča produkt
95 %
priemer z 2 hodnotení
5
2 ×
4
0 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×
  • , zakúpené v SXT.sk

    Odporúča produkt

    100 %

    Super kolobežka, splna všetky očakávania.